Пишіть на адресу:


Індивідуальні та групові, класичні та VIP - екскурсії
з ліцензованим приватним гідом та екскурсоводом по Львову і його околицях:
замках, палацах та монастирях Галичини, Поділля, Волині та Карпат


+38 093 769 38 44
+38 067 394 58 53
+38 050 036 20 62

Акції на екскурсії

Свята і фестивалі

Пошук житла

Де поїсти

Інтернет-кафе

Веломагазини

Погода Львів


Головна  Екскурсії по Львову   Заміські екскурсії  Тематичні екскурсії

Автоекскурсії   Активний відпочинок  Велоекскурсії  Лижні тури

Тури для гурманів   Галицькі містечка   Ціни   Відгуки

Безкоштовні велоекскурсії по Львівщині

Замки «Малої підкови»

Унів-Свірж-Старе Село-Звенигород

Малорозрекламований маршрут середньовічними монастирями та замками, які складають одне з рамен так званої "Золотої підкови Львівщини". Мандрівка по цьому маршруту дасть додаткове уявлення про обороні споруди, які будували наші предки від найдавніших часів. Маршрут зручно комбінується з екскурсією "Замки Золотої підкови". Тут можна оглянути карту та типову програму цього маршруту >>>.

Починається екскурсія з відвідання одного з найдревніших міст Львівщини - містечка Винники. У цьому містечку збереглися залишки заснованої ще у 13 ст. німецької колонії Вайнберген: колишня німецька кірха, житлові будинки колоністів та залишки середньовічного замку, на території якого тепер розташовується тютюнова фабрика. Відвідуємо чудовий краєзнавчий музей.

Після Винників продовжуємо маршрут далі серед чудових краєвидів Гологорського хребта до найбільшого в Галичині Унівського монастиря Успіння Божої Матері. Його засновано ще 1400 р. Дмитром Лагодовським, надгробок якого можна побачити у самому монастирі. З монастирем пов'язана діяльність багатьох відомих особистостей. Тут творив релігійний полеміст Іван Вишенський, власне тут преподобний Йов Княгиницький, повернувшись з Афону, впровадив вперше в Україні чернечий статут св. Василія Великого. Унівський монастир слугував резденцією Митрополита Галицького і був другим за значенням друкарським осередком на теренах України після Києво-Печерської лаври.

Особливо вражає тут, у справді глухому галицькому закутку, багатомовність присутніх. Інколи можна навіть зустріти людей із різним кольором шкіри. Простують до монастиря-фортеці прочани і туристи з усього світу і знаходять те, що шукають. В Уневі є святині і монастирські легенди, періоди злетів і сумних часів, мальовничість природи та неповторність архітектури. Від часів заснування монастиря з-під вівтаря Успенської церкви витікає цілюще джерело. Головною ж святинею монастиря є чудотворна ікона Божої Матері Унівської.

Вузькою звивистою дорогою, що проходить через дуже мальовничу місцевість Подільської височини і нагадує Карпати в мініатюрі, прямуємо до старовинного Свіржа, відомого з популярних кінострічок про героїв меча та кинжалу свїм замком (1482 р.). Поряд з фортецею до нашого часу дійшли ще обронна вежа (13 ст.), замковий костел (1561 р.), попередник якого заснований ще в 15 ст. та парк на фоні чудового озера.

Замок має два подвір‘я: житлове та господарське. До житлового двору через в‘їздну вежу веде мурований міст, перекинутий через рів. Хоча подвір‘я з‘єднані між собою сходами, господарське має також окремий в‘їзд. Замок виглядає дуже гарно, але потрапити туди всередину, як і в Підгорецький замок, вдається не завжди, оскільки замок знаходиться у концесії і територія охороняється. Тому все залежить від настрою охоронця.

Мандруючи зі Свіржа, проїжджаємо через старовинне літописне містечко Бібрка. За бажанням (факультативно) за містечком повертаємо на П'ятничани, де зберігся один з небагатьох дон-жонів 13 ст., чи як говорили колись про них на Русі - "стовпів". Це відома П'ятничанська вежа, у якій тепер відкрито музей. Поки не винайшли гармати такі муровані "стовпи" служили неприступними фортифікаційними спорудами для наших предків.

Продовжуючи шлях до Львова повертаємо у Старе Село, де оглянемо одну з найбільших фортець на території України, яка займає площу близько 2 га. Через ці місця колись проходив важливий торговий Волоській шлях, тому у Старому Селі для охорони від непроханих гостей в 1448 р. був споруджений дерев'яний замок, а у 16 ст. зведено кам'яні стіни. Остаточно завершено будівництво фортеці у 1654 р. Проте з початку 19 ст. фортеця почала занепадати і тепер вона слугує лише майданчиком для зйомок відокліпів та кінофільмів на її руїнах, а також для проведення різноманітних музичних фестивалів.

Намилувавшись величчю давніх фортифікаційних споруд вирушаємо до Звенигорода – колишньої княжої столиці, розташованої в долині ріки Білки, притоки Західного Бугу. У давнину, а перша письмова згадка датується 1087 роком, це було могутнє місто, яке відігравало значну роль у політичному житті західних земель Київської Русі. Але у 1241 р. хан Батий зруйнував його. До сьогодні археологи знаходять порубані скелети, пробиті черепи княжих воїнів, їхніх коней, рештки зброї, шоломів, щитів... Але найцінніша знахідка – це кам’яна церква 13 ст. Під час екскурсії ми відвідаємо історичний музей, оглянемо залишки оборонних споруд, дорогу 12 ст. та пам'ятники Звенигорода.

Тривалість екскурсії в залежності від Ваших побажань складає від 7 год.

Екскурсія виконується щодня.

Вартість екскурсії українською або російською мовою складає 250.00 грн. з особи.

Вартість екскурсії іншими мовами (англійською, німецькою, польською, французькою, французькою, іспанською, італійською, угорською) - за домовленістю.

Записатись на екскурсію до групи або замовити індивідуальну екскурсію можна за телефонами:

+38 093 769 38 44, +38 067 394 58 53 або +38 050 036 20 62

Програми інших заміських екскурсій знаходяться тут >>>


Фото- та відеозйомка екскурсій

Послуги для туроператорів та турагентів

Робота для екскурсоводів

free counters

bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com
bank-ua.com






счетчики посещений сайта
iphone 3g